بهشت ارغوان | حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها

بهشت ارغوان | حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها

ختم صلوات

ختم صلوات به نیت سلامتی و تعجیل در ظهور امام زمان (عج الله تعالی فرجه الشریف)

طبقه بندی موضوعی

در تا شهدا بخوانید

زیارتی که سرور و بانویمان حضرت زهراء را بدان زیارت می کنیم چنین است.

السلام علیک یا بنت رسول الله، السلام علیک یا بنت نبی الله، السلام علیک یا بنت حبیب الله، السلام علیک یا بنت خلیل الله، السلام علیک یا بنت صفی الله، السلام علیک یا بنت امین الله، السلام علیک یا بنت خیر خلق الله، السلام علیک یا بنت افضل انبیاء الله، السلام علیک یا بنت خیر البریة، السلام علیک یا سیدة نساء العالمین من الاولین و الاخرین، السلام علیک یا زوجة ولی الله و خیر خلقه بعد رسول الله، السلام علیک یا ام الحسن و الحسین سیدی شباب اهل الجنة.

السلام علیک یا ام المؤمنین، السلام علیک یا ایتها الصدیقة الشهیدة، السلام علیک یا ایتها الرضیة المرضیة، السلام علیک ایتها الصادقة الرشیدة، السلام علیک ایتها الفاضلة الزکیة، السلام علیک ایتها الحوراء الانسیة، السلام علیک ایتها التقیة النقیة، السلام علیک ایتها المحدثة العلمیة، السلام علیک ایتها المعصومة المظلومة، السلام علیک ایتها الطاهرة المطهرة، السلام علیک ایتها المضطهدة المغصوبة، السلام علیک ایتها الغراء الزهراء، السلام علیک یا فاطمة بنت محمد رسول الله، و رحمه الله و برکاته.

صلی الله علیک یا مولاتی وابنه مولای و علی روحک و بدنک، اشهد انک مضیت علی بین من ربک، و ان من سرک فقد سر رسول الله، و من جفاک فقد جفا رسول الله و من اذاک فقد اذی رسول الله و من وصلک فقد وصل رسول الله، و من قطعک فقد قطع رسول الله، لانک بضعة منه، و روحه التی بین جنبیه، کما قال علیه افضل الصلاة و اکمل السلام.

اشهد الله و ملائکته انی راض عمن رضیت عنه، و ساخط علی من سخطت علیه، ولی لمن والاک، و عدو لمن عاداک، و حرب لمن حاربک، انا یا مولاتی بک و بابیک و بعلک و الائمة من ولدک موقن، و بولایتهم مؤمن و باطاعتهم ملتزم. اشهد ان الدین دینهم، و الحکم حکمهم، و انهم قد بلغوا عن الله عز و جل، و دعوا الی سبیل الله بالحکمة و الموعظة الحسنة، لا تاخذهم فی الله لومة لائم. و صلوات الله علیک و علی ابیک و بعلک و ذریتک الائمة الطاهرین.

اللهم صل علی محمد و اهل بیته، و صل علی البتول الطاهرة الصدیقة المعصومة، التقیة النقیة الرضیة الزکیة الرشیدة، المظلومة المقهورة، المغصوبة حقها، الممنوعة ارثها، المکسورة ضلعها، المظلوم بعلها، المقتول ولدها، فاطمة بنت رسولک، و بضعة لحمة، و صمیم قلبة، و فلذة کبدة، و النخبة منک له، و التحفة خصصت بها وصیة، و حبیبة المصطفی، و قرینة المرتضی، و سیدة النساء، و مبشرة الاولیاء، حلیفة الورع و الزهد، و تفاحة الفردوس و الخلد التی شرفت مولدها بنساء الجنة، و سلک منها انوار الائمة، و ارخیت دونها حجاب النبوة.

اللهم صل علیها صلاة تزید فی محلها عندک، و شرفها لدیک، و منزلتها من رضاک، و و بلغها منا تحیة و سلاما، و آتنا من لدنک فی حبها فضلا و احسانا و رحمة و غفرانا، انک ذوالعفو الکریم.

سلام بر تو ای دختر رسول خدا، سلام بر تو ای دختر پیامبر خدا، سلام بر تو ای دختر حبیب خدا، سلام بر تو ای دختر خلیل خدا، سلام بر تو ای دختر برگزیده خدا، سلام بر تو ای دختر امین خدا، سلام بر تو ای دختر بهترین خلق خدا، سلام بر تو ای دختر برترین پیامبران خدا، سلام بر تو ای دختر بهترین آفریدگان، سلام بر تو ای بانوی زنان جهان از پیشینیان و آیندگان، سلام بر تو ای همسر ولی خدا و بهترین خلقش بعد از رسول خدا، سلام بر تو ای مادر حسن و حسین دو سرور جوانان اهل بهشت.

سلام بر تو ای مادر مؤمنین، سلام بر تو ای صدیقه شهیده، سلام بر تو ای خشنود پسندیده شده، سلام بر تو ای راستگوی به کمال رسیده، سلام بر تو ای برترین پاکیزگان، سلام بر تو ای فرشته انسانی، سلام بر تو ای پرهیزگار پاک، سلام بر تو ای حدیث شنونده دانشمند، سلام بر تو ای ربوده شده ستمدیده، سلام بر تو ای پاک پاکیزه، سلام بر تو ای کنار گذاشته شده غصب شده، سلام بر تو ای سپید روی درخشان، سلام بر تو ای فاطمه، دختر محمد رسول الله و رحمت و برکات الهی بر تو باد. درود خداوند بر تو باد ای بانوی من و ای دختر مولای من، و بر روح و جسم تو، گواهی می دهم که تو با بینه و برهانی آشکار از پروردگارت درگذشتی، و شهادت می دهم که هر کس تو را شادمان کرد رسول خدا را شادمان نمود و هر کس به تو جفا کرد بر آن حضرت جفا نمود، هر کس که تو را آزرد رسول خدا را آزرد و هر کس با تو پیوند داشت به رسول خدا پیوست، و هر کس از تو برید از رسول خدا بریده است، زیرا تو پاره تن او و روح و روان بین دو پهلوی اوئی، همانگونه که خود آن حضرت فرمود که برترین درود و کاملترین سلام بر او باد.

خداوند و فرشتگانش را گواه می گیرم که من از کسی که تو از او راضی باشی راضی هستم و بر آن کس که تو خشمگین باشی خشمگینم. با آن کس که با تو سر جنگ داشته باشد در جنگم، من ای بانویم، به تو و پدرت و شوهرت و امامان از فرزندانت باور دارم و به ولایتشان مؤمن و به پیروی از آنان پای بندم، گواهی می دهم که دین، دین آنان، و فرمان، فرمان آنان است و آنان از سوی خداوند ابلاغ کرده و به راه خدا با حکمت و پند نیکو مردم را فراخواندند، و در راه خداوند سرزنش هیچ سرزنش کننده ای آنان را به خود مشغول نساخته و از کار بازنداشت، درود خداوند بر تو و پدرت و شوهر و فرزندانت که امامان پاکند.

خداوندا! بر محمد و خاندان او درود بفرست و بر بتول طاهره صدیقه، معصومه، تقیه، نقیه، رضیه، زکیه، رشیده ستمدیده سرکوب شده که حقش غصب، ارثش منع، پهلویش شکسته، شوهرش ستمدیده، فرزندش کشته شده، فاطمه دختر رسولت، پاره تنش،آویزه دلش، جگرگوشه اش، برگزیده و هدیه تو برای او که وصیش را بدان اختصاص دادی، محبوب پیامبر، و همسر مرتضی، و بانوی زنان بشارت دهنده به اولیاء. هم پیمان با پارسائی و تقوی، میوه باغ بهشتی و جاودانگی، که زادگاهش را به زنان بهشت شرافت و برتری دادی، و انوار امامان را از او بیرون آوردی و پرده نبوت را پیش روی او قرار داده و برکشیدی، درود بفرست.

خداوندا! بر او درودی بفرست که موجب افزایش مقام و منزلت او نزد تو گردد شرافتش را در پیشگاه تو فزونی دهد و بر خشنودیت از او بیفزاید، تحیت و سلام ما را به او برسان و در محبت او برتری و نیکوکاری و رحمت و آمرزش خود را بما عطاء فرما که تو دارای عفو و بخششی بزرگوارانه هستی.

بعد از خواندن این زیارت، نماز بجای آور و اگر توانستی نماز مخصوص آن حضرت را بخوان، که آن دو رکعت است و در هر رکعت حمد یکبار و «قل هو الله احد» شصت مرتبه، و اگر نتوانستی در رکعت اول، حمد و یک مرتبه سوره اخلاص و رکعت دوم حمد و قل یا ایهاالکافرون را بخوان و بعد از سلام بگو:

اللهم انی اتوجه الیک بنبینا محمد، و باهل بیته صلواتک علیه، و اسئلک بحقک العظیم علیهم الذی لایعلم کنهه سواک، و اسئلک بحق من حقه عندک عظیم، و باسمائک الحسنی التی امرتنی ان ادعوک بها، و اسئلک باسمک الاعظم الذی امرت به ابراهیم ان یدعو به الطیر فاجابته، و باسمک العظیم الذی قلت للنار به کونی بردا و سلاما علی ابراهیم فکانت بردا، و باحب الاسماء الیک و اشرفها و اعظمها لدیک، و اسرعها اجابة، و انجحها طلبة، و بما انت اهله و مستحقة و مستوجبة، و اتوسل الیک، و ارغب الیک، و اتضرع الیک، و الح علیک، و اسئلک بکتبک التی انزلتها علی انبیائک و رسلک صلواتک علیهم من التوریة و الانجیل و الزبور والقرآن العظیم، فان فیها اسمک الاعظم، و بما فیها من اسمائک العظمی، ان تصلی علی محمد و آل محمد و آل محمد، و ان تفرج عن آل محمد و شیعتهم و محبیهم و عنی، و تفتح ابواب السماء لدعای، و ترفعة فی علیین، و تاذن فی هذا الیوم و فی هذة الساعة بفرجی و اعطاء املی و سولی فی الدینا و الاخرة، یا من لایعلم احد کیف هو و قدرتة الا هو، یا من سد الهواء بالسماء، و کبس الارض علی الماء، و اختار لنفسة احسن الاسماء، یا من سمی نفسة بالاسم الذی تقضی بة حاجة من یدعوه، اسئلک بحق ذلک الاسم، فلا شفیع اقوی لی منه، ان تصلی علی محمد و آل محمد و تقضی لی حوائجی، و تسمع- بمحمد بن علی و فاطمة و الحسن و الحسین و علی بن الحسین و محمد بن علی و جعفر بن محمد و موسی بن جعفر و علی بن موسی و محمد بن علی و علی بن محمد و الحسن بن علی و الحجه المنتظر لاذنک صلواتک و سلامک و رحمتک و برکاتک علیهم صوتی لیشفعوا لی الیک، و تشفعهم فی، و لاتردنی خائبا، بحق لا اله الا انت.

خداوندا! به وسیله پیامبرمان حضرت محمد صلی الله علیه و آله و سلم و به خاندان او (درود تو بر آنان باد) روی آوردم، و از تو می خواهم به حق بزرگت بر آنان که کنه آن را جز تو کسی نمی داند، و از تو می خواهم به حق کسی که حقش نزد تو بزرگ است، و به اسماء حسنی همان اسم هائی که به من دستور داده ای تو را به آنها بخوانم، و از تو می خواهم به اسم بزرگ تری که به ابراهیم دستور دادی بدان اسم پرندگان را بخواند و او را اجابت کردی، و به اسم بزرگی که بدان اسم به آتش گفتی تا بر ابراهیم سرد و موجب آسایش باشد و آن سرد شد و به محبوبترین اسامی نزد تو و گرامی ترین و برترینشان در پیشگاه تو سریعترین و موفق ترین و برآورده ترین آنها از نظر اجابت، و به آن چه که تو شایسته و سزاوار آنی، و به تو متوسل می شوم و به تو رغبت آورده و زاری نموده و اصرار می ورزم، و از تو درخواست می کنم به کتابهایت که بر پیامبران و رسولانت- که درود تو بر آنان باد- نازل کردی، از تورات و انجیل و زبور و قرآن عظیم که اسم اعظم تو در آنها است و به آن چه که در آنها از اسامی بزرگ تو وجود دارد.

خدایا! از تو می خواهم که بر محمد و آل محمد درود بفرستی و بر خاندان محمد و پیروان و دوستانشان که گره از مشکل من گشوده و درهای آسمان را به روی دعایم باز کنی و آن را در درجات برین قرار دهی، و در این روز و این ساعات به فرج من و تحقق آرزو و خواسته ام در دنیا و آخرت اجازه فرمایی، ای کسی که هیچ کس جز خود او نمی داند که او و قدرتش چگونه است. ای کسی که هوا را به آسمان بسته و زمین را بر روی آب قرار داده و جمع آوری کرده و برای خود بهترین اسامی را برگزیده، ای کسی که خود را به اسمی که نیاز خوانندگانش به آن اسم برآورده شود نامیده است، تو را به حق همین اسم که برای من نیرومندتر از آن شفیعی نیست می خوانم که بر محمد و آل محمد درود بفرستی و نیازهای مرا برآورده سازی و تو را به حق محمد و علی و فاطمه و حسن و حسین و علی بن الحسین و محمد بن علی و جعفر بن محمد و موسی بن جعفر و علی بن موسی و محمد بن علی و علی بن محمد و حسن بن علی و حجت که منتظر فرمان و اجازه ات می باشد و درود و رحمت و برکاتت بر آن باد، سوگند می دهم که صدایم را به آنان برسان تا مرا نزد تو شفاعت کنند و شفاعت آنان را در مورد من بپذیر و مرا دست خالی و زیان کار برنگردان، به حق لا اله الا انت.(4)

بعد نیازها و حوائج خود را بخواه ان شاء الله خواهد شد..


(4)اقبال الاعمال / 623- 626.

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی

خـــانه | درباره مــــا | سرآغاز | لـــوگوهای ما | تمـــاس با من

خواهشمندیم در صورت داشتن وب سایت یا وبلاگ به وب سایت "بهشت ارغوان" قربة الی الله لینک دهید.

کپی کردن از مطالب بهشت ارغوان آزاد است. ان شاء الله لبخند حضرت زهرا نصیب همگیمون

مـــــــــــادر خیلی دوستت دارم